Bezárás    

    DEVELOR Tanácsadó Zrt. 1074 Budapest, Rákóczi út 70-72. Cégjegyzékszám: 01-10-045069

    Mutasd az összes elérhetőséget!
    Lépj kapcsolatba velünk!    
    • Attitűdformálás
    • Vezetés és Menedzsment
    • Ügyfélszolgálat, Értékesítés és Tárgyalástechnika
    • Személyes hatékonyság és Kommunikáció
    • Csapatépítés és Együttműködés
    • Felmérés és Diagnosztika
    • HR tanácsadás és coaching
    • Szolgáltatások

    Szolgáltatásaink és megoldásaink között található

    • Megoldásaink közötti kereséshez gépelj be minimum 3 karaktert.
    Keress szolgáltatásaink között!

    Forrásaink közt található

    • Cikkeink közötti kereséshez gépelj be minimum 3 karaktert.
    Fedezd fel tartalmainkat!

    Itt az ideje kimondani: a fentiek közül egyik sem tekinthető valós mentális egészségügyi stratégiának. Főleg, ha közben elvárják az ingyenes és rendszeres túlórázást, ha lehetetlen határidők vállalására kényszerítik a munkatársakat és ha a menet közben felmondó emberek helyére nem vesznek fel új kollégát, csak szétdobálják a feladatait a régiek között. Persze, szigorúan ugyanazért a bérért. Pedig a mentális jóllét támogatása a munkahelyen nem csak egy divatos kifejezés, amit úgy lehet dobálni a meetingeken, mint a „szinergia” szót.

    Mert hát eközben a valóság az, hogy a munkavállalók 56%-a kiégettnek vallja magát! Ez a munkatársak több mint felét jelenti, akik jelenleg is azon gondolkodnak, hogy a felmondás vajon öngondoskodásnak számít-e. Nem, nem egy wellness-napot kérnek! Nem szaunát akarnak az irodába illatterápiával! Csak olyan munkahelyet szeretnének, ahol valóban törődnek velük.

    Még mindig úgy gondolod, hogy ezt a dolgot a szőnyeg alá lehet söpörni? Spoiler: nem, nem lehet.

    Mit kellene tennie a HR szakembereknek a mentális jóllét támogatásához?

    Ha a cégednél a mentális jóllét támogatásáról szóló elképzelés egy „Mindfulness Monday” e-mail és heti egy jógaóra a konferenciateremben, akkor érdemes elmentened ezt a cikket a későbbiekre.

    mentális jóllét támogatása a munkahelyen, céges tréning, vezetői tréning

    1. Hozd létre és valósítsd meg a cég mentális jóllét támogatásával kapcsolatos stratégiáját: alakíts ki egyértelmű, támogató irányelveket, amelyek előtérbe helyezik a mentális egészséget. Beleértve az ezek kezelésére szolgáló protokollokat és a bizalmas információk védelmét is!
    2. Növeld a mentális egészséggel kapcsolatos tudatosságot: Szervezz képzéseket, workshopokat és kampányokat, jutass el minél több infót és tudást a munkatársaknak, dolgozz azon, hogy a stigmatizáció a múlté legyen és támogasd a nyílt kommunikációt.
    3. Biztosíts hozzáférést mentális jóllét támogatásához szükséges forrásokhoz: Kínálj tanácsadást és más mentálhigiénés szolgáltatásokat, és tégy róla, hogy a munkatársak is tudjanak ezek elérhetőségéről!
    4. Alakíts ki rugalmas munkarendet: Tedd lehetővé a távmunkát, akár több opció szerint is, és legyen nálatok rugalmas a munkaidő a stresszkezelés és az egyensúly érdekében.
    5. Támogasd a munka és a magánélet egyensúlyát: Bátorítsd a szünetek tartását, a szabadságok kihasználását és a túlórák mellőzését, hogy megelőzzétek a kiégést.
    6. Végezz rendszeres felméréseket és egyéni egyeztetéseket: Mérd fel a munkavállalók jóllétét, azonosítsd a stresszforrásokat, és gyűjts rendszeresen visszajelzést a mentális egészség támogatásának javításáról.
    7. Biztosíts képzést a vezetőknek: Tégy róla, hogy a vezetők megszerezzék a mentális egészség kezeléséhez szükséges készséget, például képesek legyenek érzékeny beszélgetések lefolytatására és támogatás nyújtására.
    8. Építs pozitív munkahelyi légkört: Teremts inkluzív, tiszteletteljes és támogató kultúrát, emellett pedig tégy azért, hogy a mentális egészséget károsító toxikus viselkedések megszűnjenek!
    9. Kínálj mentális jóllétet támogató programokat: Valósíts meg olyan kezdeményezéseket, amelyek segítenek az egészséges szokások bevésődésében. Mint például a mindfulness gyakorlása, a fitnesz kihívások vagy a stresszkezelési workshopok.
    10. Biztosíts válságtámogatást is: Készülj fel a mentális egészségügyi krízishelyzetek kezelésére is. Például biztosítsd, hogy a különféle segélyvonalak és sürgősségi szolgáltatások elérhetőségei mindenkinek megtalálhatók legyenek.

    A mentális jóllét támogatása a munkahelyen nem egy kipipálható feladat.

    Ez a látásmód a különbség egy virágzó csapat és egy szakadék szélén álló munkaerő között. Ne tégy úgy, mintha minden rendben lenne: inkább indíts el olyan változásokat, amik valóban számítanak.

    És ne feledd: a boldog csapat nem csak az üzletnek tesz jót, hanem mindenkinek!

    Kezeld jól a hibrid kihívásokat!

    Töltsd le a legújabb e-könyvünket, amely már kipróbált tippekkel rendelkezik a hibrid csapatban való működésről!

      Kapcsolódó cikkek