Bezárás    

    DEVELOR Tanácsadó Zrt. 1074 Budapest, Rákóczi út 70-72. Cégjegyzékszám: 01-10-045069

    Mutasd az összes elérhetőséget!
    Lépj kapcsolatba velünk!    
    • Attitűdformálás
    • Vezetés és Menedzsment
    • Ügyfélszolgálat, Értékesítés és Tárgyalástechnika
    • Személyes hatékonyság és Kommunikáció
    • Csapatépítés és Együttműködés
    • Felmérés és Diagnosztika
    • HR tanácsadás és coaching
    • Szolgáltatások

    Szolgáltatásaink és megoldásaink között található

    • Megoldásaink közötti kereséshez gépelj be minimum 3 karaktert.
    Keress szolgáltatásaink között!

    Forrásaink közt található

    • Cikkeink közötti kereséshez gépelj be minimum 3 karaktert.
    Fedezd fel tartalmainkat!

    Ismerd meg, hogy a blended learning mely elemei állnak rendelkezésedre, és milyen kihívások adódhatnak a modern, komplex tanulási lehetőségekből!

    A folyamatos technológiai fejlődéssel a tanulás helyszíne olyan dimenzióvá vált, amelyet a vállalati fejlesztési projektekben mindenképpen figyelembe kell venni. „Személyesen kell megrendeznem ezt a képzést a munkatársaim számára, vagy az online verzió jobban működik?” A döntés meghozatalakor több szempontot is figyelembe kell venni – a résztvevők kényelme ezek közül csak az egyik.

    A DEVELOR Blended Learning koncepciója olyan tanulóközpontú megközelítés, amely révén hatásos tanulási tapasztalatokat nyújtunk a tanulás helyének és idejének tudatos keverésével. Kombináljuk a tapasztalt oktatók, trénerek előnyeit a technológiai fejlődés kínálta lehetőségekkel.

     

    A tanulás ideje – ez lehet a blended learning egyik fontos előnye.

     

    A hagyományos online-offline differenciálás mellett megkülönböztetjük a program elemeit egy második dimenzió mentén: a tanulás ideje alapján. Mit jelent a tanulás ideje? Két lehetőséget különböztetünk meg: hogy a résztvevők egy csoportja egy képzési alkalommal egyidejűleg tanul-e egy tréner vagy facilitátor vezetésével, vagy bármikor hozzáférhetnek-e a tanaanyaghoz, eszközökhöz, szimulációkhoz, és bármikor gyakorolhatnak, fejleszthetik képességeiket, ami számukra függetlenül működik a tréner támogatása nélkül is. Előbbit – a tréner az egész csoport tanulását vezette egyszerre – szinkron tanulásnak nevezzük. Ez utóbbi – egyéni, időtől független tanulási lehetőség aszinkron tanulás néven ismert.

     

    Szinkron tanulás – amikor mindannyian egyszerre tanulunk

     

    A szinkron tanulási elemek példái valószínűleg könnyebben megtalálhatók. Ide tartoznak a klasszikus, tantermi tanfolyamok, workshopok, gyakorlatok, egyéni vagy csoportos coaching foglalkozások, vagy játékalapú tantermi és szabadtéri foglalkozások a trénerekkel. Ezenfelül ezen alkalmak online társai is ide tartoznak. Virtuális tréningek, webes szemináriumok, online coaching vagy akár online játékalapú képzések tipikus példái a szinkron tanulásnak.

     

    Aszinkron tanulás – A tanulás ideje rugalmas

     

    Legtöbben valószínűleg már hallottunk az online aszinkron elemekről. Valójában az internetnek és más modern digitális technológiáknak köszönhetően bővül az online aszinkron elemek köre. Az e-tananyagok, a microlearning, az üzleti szimulációk vagy az online teljesítménytámogató eszközök csak néhány példa az eszközök széles köréből, amelyeket a DEVELOR-nál használunk és kínálunk ügyfeleinknek.

    Ugyanakkor léteznek offline aszinkron elemek is, csak sokszor nem is vagyunk tisztában azzal, hogy ahogyan tanulunk, valójában aszinkron tanulás. A DEVELOR portfóliója bővelkedik ezekben az elemekben is. A tréningek közötti egyéni, páros vagy csoportos feladatok, írásbeli összefoglalók, emlékeztetők, tippek és trükkök, javaslatok olvasásra vagy videó nézésre, nyomtatható ellenőrzőlisták, szkriptek vagy sablonok azok, amelyeket a fejlesztési megoldásainkban leggyakrabban használunk.

     

    Korlátlan lehetőségek a blended learning által – áldás vagy átok?

     

    Egyrészt az, hogy rengeteg kiváló eszköz áll rendelkezésre, önmagában megnyugtató. Mi lehet jobb annál, mint hogy rengeteg lehetőség áll rendelkezésére az egyedi program elkészítéséhez a munkavállalóid számára? Ennek köszönhetően nagyobb az esély a tanulási és fejlesztési szakemberek számára, hogy a célcsoport számára a legmegfelelőbb kombinációt válasszák.

    Másrészt a Blended Learning elemek puszta mennyisége – aszinkron és szinkron, személyesen és online – nagy kihívást jelent. A lehetőségekben való eligazodáshoz a rendelkezésre álló eszközök és módszerek alapos ismerete, tudatos tervezés, valamint a vállalat és a célcsoport igényeinek és lehetőségeinek pontos ismerete szükséges.

    Ezért, ha még nem ismered vagy érzed magad komfortosan az úgynevezett “blended learning journey” tervezésében, akkor érdemes külső szakértőt bevonni.

    Kezeld jól a hibrid kihívásokat!

    Töltsd le a legújabb e-könyvünket, amely már kipróbált tippekkel rendelkezik a hibrid csapatban való működésről!

      Kapcsolódó cikkek