Bezárás    

    DEVELOR Tanácsadó Zrt. 1074 Budapest, Rákóczi út 70-72. Cégjegyzékszám: 01-10-045069

    Mutasd az összes elérhetőséget!
    Lépj kapcsolatba velünk!    
    • Attitűdformálás
    • Vezetés és Menedzsment
    • Ügyfélszolgálat, Értékesítés és Tárgyalástechnika
    • Személyes hatékonyság és Kommunikáció
    • Csapatépítés és Együttműködés
    • Felmérés és Diagnosztika
    • HR tanácsadás és coaching
    • Szolgáltatások

    Szolgáltatásaink és megoldásaink között található

    • Megoldásaink közötti kereséshez gépelj be minimum 3 karaktert.
    Keress szolgáltatásaink között!

    Forrásaink közt található

    • Cikkeink közötti kereséshez gépelj be minimum 3 karaktert.
    Fedezd fel tartalmainkat!

    A budapesti Gundel étterem árnyas teraszán gyűltünk össze 2024. június 6-án a Develor HR Meetup rendezvény keretében, hogy megvitassuk a vezetés jövőjét és a mindentudó vezetés mítoszának végleges bukását. A rendezvény fő célja az volt, hogy feltárjuk, hogyan változott meg a vezetői szerep az elmúlt évek során, és milyen készségekre, képességekre, gondolkodásra lesz szükséges a jövő vezetőinek, ha sikeresen akarnak adaptálódni ezekhez a változásokhoz.

    A biokémiai csapda

    Stremeny Gábor, a Develor üzletfejlesztési igazgatója és mestertréner nyitóbeszédében rávilágított a mindentudó vezetés mítoszának hátterére. Kiemelte, hogy sok vezető a szakmai feladatok ellátásában éli meg a sikerélményt, ám éppen ezért nincs idejük valóban vezetni. Ez biokémiai szinten is érthető: a sikerhez kötődő dopaminlöket a szakmai kihívásokból származik. Ám a világ gyors változásai és az új kihívások megkövetelik a vezetőktől, hogy átlépjék saját árnyékukat és az emberekre, valamint a vezetésre koncentráljanak.

    A mindentudó vezetés bukása - ilyen volt a Develor HR Meetup

    Az új vezetői realitás

    A kerekasztal beszélgetés során Pécsi Judit (Union Biztosító HR igazgató), Koczok Judit (KPMG Global Services Hungary L&D Specialist) és Martis István (profession.hu CEO) osztották meg tapasztalataikat és meglátásaikat a jelenlegi vezetői kihívásokról Szabó Csabával, (Develor CEO és mestertréner). A beszélgetés során számos érdekes gondolat hangzott el:

    • Új szó a magyar szótárban – a nemtudás: A vezetők ma már nem mindentudók, sokkal inkább facilitátorok. Az elmozdulás az egyenlő bánásmódtól a személyes vezetés felé egyértelmű és jól látható. Pécsi Judit hangsúlyozta, hogy a vezetők most jobban belelátnak kollégáik magánéletébe, és személyesebb kapcsolatot is ápolnak velük.
    • Gyors változások és prioritások: Martis István rámutatott, hogy a világ kiszámíthatatlansága miatt a vezetőknek egyszerre kell üzemeltetniük és megváltoztatniuk a vállalkozásokat. Az állandó változásokhoz való alkalmazkodás és a prioritások gyors változtatása elengedhetetlen készségek. Például az AI használat integrálása és az ahhoz való adaptáció is alapvető elvárás a mai modern vezetők felé minden ellenérzésük és bizonytalanságuk ellenére.
    • Személyes kapcsolódások és lelki támogatás: A gyors változások miatt észrevehetően gyorsabban fáradnak ki a munkatársak – és velük együtt a vezetők is. Koczok Judit hangsúlyozta a vezetői önismeret fontosságát. A vezetőknek most már az idejük jelentős részét – akár 40%-át is – a kollégáik lelki támogatására kell fordítaniuk. Ugyanakkor a személyes kapcsolódások és a csapatok szenvedéllyel történő vezetése hatékonyabbá és jobb minőségűvé teszi a munkát.

    A mindentudó vezetés alkonya és a vezetői szerep változása

    A résztvevők egyetértettek abban, hogy a vezetői szerep drasztikusan megváltozott az elmúlt 3-4 évben. A COVID19 járvány megváltoztatta a vezetői rutint, miközben az emberi szálak sokkal erősebbé váltak, ez pedig a személyes vezetés felé irányította a vezetők figyelmét.  Pécsi Judit szerint a vezetők most pengeélen táncolnak, és ha mindent tudnának, az újító vélemények elhalnának. Martis István szerint a vezetőknek manapság három fő célja van: több időt tölteni az A kategóriás kollégáikkal, figyelni az ügyfelekre, valamint megmutatni és képviselni a vállalat küldetését (purpose). Abban minden megszólaló egyetértett, hogy a mindentudó vezetés veszélyes a szervezet jövőjére nézve, hiszen egy ilyen vezető jelenléte elfojtja az innovációt és megöli a közös gondolkodást, elnémítja az egyéni véleményeket és hagyja, hogy a kollégák elkényelmesedjenek.

    A sikeres vezetők jövője

    A jövő vezetőinek kulcskészségei terén mindhárom vendég egyetértett: ezek az adaptáció, az alkalmazkodás készsége a komplexitás kezelése, a bátorság, a kíváncsiság és az őszinte kommunikáció lesznek. Koczok Judit a kísérletezés fontosságát hangsúlyozta, míg Pécsi Judit a személyes tapasztalatcserét emelte ki. Martis István szerint a középvezetői csapat megerősítése és az önkéntes, lelkes csapatokkal való munka lesz a siker kulcsa.

    A rendezvény egyértelmű üzenete az volt, hogy a mindentudó vezetés mítosza végleg megdőlt. A modern vezetőknek a jövőben feltétlenül rugalmasnak, empatikusnak és adaptívnak kell lenniük. Az emberekhez és az üzlet változásaihoz való gyors alkalmazkodás kulcsfontosságú. A Develor HR Meetup rendezvény kétségkívül arra világított rá, hogy a vezetői szerep folyamatosan fejlődése megköveteli, hogy a vezetők felkészüljenek a jövő kihívásaira – vagyis a vezetőfejlesztés továbbra is a HR szakma egyik fontos prioritása marad. A megszólalók szerint azonban ezen a téren is nagy a vezetők felelőssége: ma már alapelvárás, hogy meglegyen bennük az igény a folyamatos fejlődésre, és akár maguk kezdeményezzék a saját képzésüket.

    Nézd meg, hogy a Develor milyen képzésekkel segíti a vezetőket felkészülni a megváltozott szerepre!

    Kezeld jól a hibrid kihívásokat!

    Töltsd le a legújabb e-könyvünket, amely már kipróbált tippekkel rendelkezik a hibrid csapatban való működésről!

      Kapcsolódó cikkek