Termelési hatékonyságnövelés
Hússzoros megtérülés
Köztudott, hogy a versenyképességhez nem elég magas minőségű termékeket előállítani, kritikusan fontos, hogy a vevők elvárásaihoz rugalmasan tudjon alkalmazkodni a vállalat, ugyanakkor költségeit is a lehető legalacsonyabb szinten tartsa. A minőség-rugalmasság-hatékonyság hármasa kihívást jelent minden cég számára, így volt ez a Debrecen mellett működő Vámosgép Kft. esetében is. A vállalat alapos mérlegelés után a Develort választotta partneréül a három kulcstényező együttes fejlesztésére.
A piaci helyzet
A VÁMOSGÉP Kft. közel két évtizede gyárt különböző mezőgazdasági eszközöket, 2010-ben másodvonalbeli JOHN DEERE beszállító lett. A JOHN DEERE az ellátási láncában résztvevő összes partnerének kötelezővé tette a LEAN management elveken alapuló termelésfejlesztést, ennek keretében a saját beszállító-fejlesztő csapata megvizsgálta a VÁMOSGÉP Kft. termelési és logisztikai rendszerét. Az átvizsgálás során hét szakmai területet azonosított, amelyek fejlesztése indokolt.
A teljesség igénye nélkül az alábbi fejlesztési területeket határozták meg:
- Termelés programozás
- Anyagáramlás
- Logisztika
- Információáramlás
- Minőségfejlesztés
- Munkakörnyezet, munkabiztonság fejlesztése
- Karbantartás
Miért a Develor?
A fejlesztési pontok beazonosítását követően a Develor debreceni ügyféltalálkozóján találkozott a Vámosgép és cégünk. Az ezt követő személyes tárgyalások során hamar fény derült rá, hogy a Vámosgép vezetői és a Develor szakemberei közös nyelvet beszélnek, szakértőink felkészültsége, tapasztalataik meggyőzőek voltak. A tanácsadó partner kiválasztásakor kulcsfontosságú szempont volt, hogy egy partner bevonásával egységben komplex összefüggő egységként történjenek a fejlesztések.
[one_half]
[/one_half]
[one_half_last][blockquote3]„Olyan tanácsadót kerestünk aki termelésünket, ellátási láncunkat és a szervezetünk működését egységben képes fejleszteni, hogy megfeleljünk a John Deere szigorú elvárásainak.”[/blockquote3][/one_half_last]
A helyzetvizsgálat során alapos elemzés alá kerültek a vállalat tevékenységei, folyamatai, felhasznált erőforrásai és működési környezete is. Az elemzés eredményeként elkészült helyzetvizsgálati jelentés pontosan és részletesen bemutatta a VÁMOSGÉP aktuális tevékenységi és irányítási folyamatait, valamint az aktuális működés erősségeit, gyengeségeit és kockázatait. A DEVELOR által feltárt fejlesztési lehetőségek visszaigazolták a JOHN DEERE szakemberei által meghatározott problémákat.
A helyzetvizsgálati jelentésből kiindulva tanácsadóink elkészítették a cég fejlesztési koncepcióját, amit a belső bemutatást és elfogadást követően a JOHN DEERE szakemberei is változtatás nélkül támogattak.
A fejlesztés eredménye: 150 000 000 Ft megtakarítás
[one_half]
- A fejlesztés elsődleges célját maximálisan sikerült elérni, a VÁMOSGÉP a projekt során bevezetett hatékonysági változtatásokkal teljeskörűen megfelelt a JOHN DEERE legszigorúbb elvárásainak is.
- A célkitűzéseket jelentősen meghaladva nagymértékű hatékonyságnövekedést is elértünk, ami kiegészült egy a korábbinál jóval gazdaságosabb működéssel.
- Szabályozottabbá vált az anyagáramlás. Láthatóvá és átláthatóvá váltak a munkafolyamatok. Rendezettebb lett az üzemi terület. A készletekben lekötött tőke 210 millió forintról 100 millió forintra csökkent.
- A projektre szánt befektetés sokszorosan térült meg már rövidtávon is, éves szinten 150 millió forint megtakarítást eredményezett a jelentős hatékonyságnövelésen keresztül.
[/one_half]
[one_half_last]
[blockquote3]“A fejlesztés elején szkeptikusak voltunk, milyen újdonságot tud egy tanácsadó mondani saját cégünkről és iparágunkról.”[/blockquote3]
[blockquote3]“A fejlesztésbe befektetett összeg eddig, már néhány hónap alatt nyolcszorosan térült meg, éves szinten meghaladja majd a hússzorosát is!”[/blockquote3]
[/one_half_last]
Témák
EsettanulmányKezeld jól a hibrid kihívásokat!
Töltsd le a legújabb e-könyvünket, amely már kipróbált tippekkel rendelkezik a hibrid csapatban való működésről!