Bezárás    

    DEVELOR Tanácsadó Zrt. 1074 Budapest, Rákóczi út 70-72. Cégjegyzékszám: 01-10-045069

    Mutasd az összes elérhetőséget!
    Lépj kapcsolatba velünk!    
    • Attitűdformálás
    • Vezetés és Menedzsment
    • Ügyfélszolgálat, Értékesítés és Tárgyalástechnika
    • Személyes hatékonyság és Kommunikáció
    • Csapatépítés és Együttműködés
    • Felmérés és Diagnosztika
    • HR tanácsadás és coaching
    • Szolgáltatások

    Szolgáltatásaink és megoldásaink között található

    • Megoldásaink közötti kereséshez gépelj be minimum 3 karaktert.
    Keress szolgáltatásaink között!

    Forrásaink közt található

    • Cikkeink közötti kereséshez gépelj be minimum 3 karaktert.
    Fedezd fel tartalmainkat!

    A munkatársi elkötelezettség fejlesztése és a megtartás napjaink legfontosabb HR kihívásainak bizonyulnak. Szinte minden szervezet arra törekszik, hogy minél jobban elkötelezze a kollégákat, ahogy az is cél, hogy a fluktuációt az egészséges kereteken belül tartsák.

    Hogyan hathat egy szervezetre a fluktuáció?

    Persze az nézőpont kérdése, hogy a fluktuáció adott esetben mennyire hat pozitívan vagy negatívan egy szervezetre. Hiszen olyan helyzet is előfordulhat, hogy a cég nem tudja megtartani az értékes kollégákat – és igen, ebben az esetben nyilvánvalóan változtatni kell. De az is lehetséges, hogy az a munkatárs lép ki, aki nem tudja hozni az elvárásokat.

    Az viszont már kevésbé egyedi nézőpont kérdése, hogy ki tehet a legtöbbet kollégák elkötelezettségért. Ha a felső vezetés megfelelő szerepmodell is a szervezet egésze számára és emellett a pszichológiai biztonságra épülő kultúrát hoz létre, akkor bizonyíthatóan növekszik a teljesítmény és egyúttal csökken a fluktuáció mértéke is.

    Munkatársi elkötelezettség: így fejlesztheted a szervezetednél!

    De nézzük, milyen konkrét támpontok hangzottak el a Munkatársi elkötelezettség: csapdák és tippek címen tartott webinárunkon.

    • Készítsünk munkavállalói profilt! Ez tartalmazza a munkatársak technikai és módszertani jártasságát, a szociális és kommunikációs készségeket, a személyes kompetenciákat, illetve a tevékenységi és cselekvési kompetenciák közötti kölcsönhatásokat. Ez segíthet a menedzsmentnek felmérni, vajon a rendelkezésre álló munkavállalói potenciál segítségével megvalósítható-e vállalat stratégiája, elérhetők-e a célok, vagy szükség van-e fejlesztésre.
    • Toborzás esetén már az álláshirdetésre is figyelmet kell fordítani! Hiszen az álláshirdetésünk egyben a cég bemutatkozása, reprezentációja is a nagyvilág és a munkavállalók felé. Amellett, hogy benne van a kínált pozíció átfogó leírása, fontos, hogy tartalmazzon megfelelő értékajánlatot is. Tehát ne csak az legyen benne, hogy kit keresünk, milyen és miben különleges a felkínált pozíció, az adott munkakörben milyen feladatok és elvárások várhatók, de az is, hogy miért éri meg csatlakozni a céghez. Ez alatt pedig nem az ingyen kávét és a kutyabarát irodát értjük, hanem például a cég tevékenységének társadalmi hatását, a víziót és missziót, a csapat bemutatását, a fejlődési lehetőség bemutatását és nem utolsósorban a várható fizetési sávot is.
    • Elemezzük a belső munkavállalói útvonalat!  Azaz vizsgáljuk meg alaposan, hogy milyen munkavállalói élményt biztosítunk az adott területen dolgozó kolléga számára. Kezdjük a munkakereséstől, majd a felvételi és a beilleszkedési folyamaton át elemezzük ki az egész útonalat a karrierépítési lehetőségekig.

    Hogyan lesz megtartó egy szervezet?

    Szó esett arról is a webináron, hogyan alakíthat ki egy szervezet megtartó kultúrát. Ehhez három hatás együttes fennállása szükséges.

    1. A vezetők és munkatársak értik a saját szerepüket és felelősségüket a megtartó kultúra működtetésében.
    2. A vezetők és munkatársak rendelkeznek a megtartó kultúra működtetéséhez szükséges készségekkel, képességekkel.
    3. Rendelkezésre állnak a megtartó kultúrát támogató szervezeti folyamatok és eszközök.

    Több évtizedes tapasztalatunk szerint a fenti három hatást sokszor nehéz kizárólag belső erőforrásból megvalósítani. Mi, a Develornál ebben is szívesen segítünk.

    Miben számíthattok ránk, ha a munkatársi elkötelezettség és a megtartás fejlesztését tervezitek?

    • Költségmentes konzultáció során tanácsot adunk és javaslatot teszünk a számotokra legmegfelelőbb fejlesztési folyamatokra, tervre.
    • Segítünk kiszámolni a fejlesztés várható költségeit és meggyőző érvekkel hatni a menedzsmentre,  döntéshozókra.
    • A fejlesztés során elérjük, hogy a munkatársak megértsék a saját felelősségüket és szerepüket a folyamatokban.
    • Keretet és mintákat adunk egy hatékony megtartó szervezet kialakításához.
    • Felkészítjük az egyes résztvevőket a rájuk váró feladatokra.

    Szeretnétek ti is fejleszteni a szervezetben a munkatársi elkötelezettség és a megtartás szintjét? Keressetek minket bizalommal!

    Kezeld jól a hibrid kihívásokat!

    Töltsd le a legújabb e-könyvünket, amely már kipróbált tippekkel rendelkezik a hibrid csapatban való működésről!

      Kapcsolódó cikkek