Mivel hamarosan érkezik a GINOP Plusz pályázatok 4. szakasza, 2025. január 23-án egy különleges webinárt tartottunk a fejlesztési folyamatok GINOP támogatásból történő megvalósításának témakörében, amelyen 20 nagyvállalat HR igazgatója vett részt. Az esemény célja az volt, hogy bemutassuk, miként lehet hatékonyan felhasználni a GINOP forrásait a szervezeti fejlődés érdekében.
Hogyan segítheti a GINOP a szervezeti növekedést?
Stremeny Gábor, a Develor Hungary üzletfejlesztési igazgatója előadásában kiemelte, hogyan érdemes a rendelkezésre álló forrásokat úgy felhasználni, hogy azok érezhető hatást gyakoroljanak egy szervezetre. Bemutatta a Learning Journey egyes szakaszait. A modell lényege, hogy a képzések nem csupán egyszeri alkalmak, hanem hosszú távú, folyamatos fejlődési folyamatok. Ezért a támogatásokat érdemes úgy felhasználni, hogy azok ne csak egyszeri fejlesztést, hanem fenntartható hatást biztosítsanak.
Előadónk kitért a fenti modell alkalmazásának nehézségeire is, és bemutatta, hogyan támogatja a Develor módszertana a tartós viselkedésváltozást. Egy esettanulmányon keresztül szemléltette azt is, hogyan valósítható meg egy komplex képzési folyamat valós értékének 60%-a támogatásból.
A GINOP Plusz pályázatok legfrissebb változásai és könnyítései
Bence Dániel, az Involved Kft. ügyvezető igazgatója a GINOP 3.2.1.1-3. szakaszainak feltételeit, előnyeit és buktatóit emelte ki. Rávilágított a kedvező változásokra a korábbi pályázatokhoz képest. Például arra, hogy míg korábban a teljes vállalat bejelentett létszámát meg kellett tartani legalább a képzés végéig, most csak a bevont munkavállalók 90%-át kell megtartani a képzés után 180 napig, és a természetes fluktuáció ebbe nem számít bele.
A pályázati adminisztráció gyakran elrettentő lehet a vállalatok számára, ám Dániel eloszlatta az ezzel kapcsolatos félelmeket is. Kiemelte, hogy az új GINOP Plusz pályázati körben egyszerűsödött az adminisztrációs folyamat, így a jelentkezési és elszámolási folyamatok gördülékenyebben kezelhetők.
Milyen fejlesztésekre használható a GINOP Plusz támogatás?
A webinár során hangsúlyoztuk, hogy a GINOP Plusz pályázatok nem csupán pénzügyi támogatást nyújtanak, hanem lehetőséget is adnak a szervezeti kultúra és a munkavállalói kompetenciák fejlesztésére. A megfelelően megtervezett és végrehajtott fejlesztési programok pedig hosszú távon jelentősen hozzájárulhatnak a cégek versenyképességének növeléséhez.
A támogatások elsősorban az alábbi fejlesztési területekre fordíthatók:
- Vezetőfejlesztés: Közép- és felsővezetők készségeinek fejlesztése, hatékonyabb vezetői kommunikáció és döntéshozatal.
- Szakmai képzések: Új technológiák és szakmai ismeretek elsajátítása, iparág-specifikus tréningek.
- Soft skill tréningek: Kommunikációs készségek, csapatmunka, konfliktuskezelés és stresszkezelés fejlesztése.
- Digitális kompetenciák fejlesztése: Informatikai és digitális eszközhasználat oktatása, amely hozzájárul a hatékonyság növeléséhez.
Miért érdemes időben lépni?
A GINOP Plusz pályázatok 4. szakasza újabb lehetőségeket kínál majd a vállalatok számára, de a források végesek lesznek – ezért érdemes időben megtervezni a pályázati stratégiát. Azok a cégek, amelyek proaktívan készülnek a pályázatokra, nagyobb eséllyel nyerhetik el a támogatásokat, és valósíthatnak meg sikeres fejlesztési programokat.
Ahhoz, hogy hatékony, a pályázati feltételeknek megfelelő programokat dolgozzon ki egy cég, érdemes szakértőkkel konzultálni. Egy jól megtervezett fejlesztési stratégiával ugyanis nemcsak a támogatási forrásokat lehet maximálisan kihasználni, de valódi, fenntartható szervezeti növekedést is el lehet érni.
Szeretnél naprakész információkat kapni a GINOP Plusz pályázatokról és szakértői segítséget kérni a sikeres megvalósításhoz? Vedd fel velünk a kapcsolatot!
Témák
Develor NewsKezeld jól a hibrid kihívásokat!
Töltsd le a legújabb e-könyvünket, amely már kipróbált tippekkel rendelkezik a hibrid csapatban való működésről!