Bezárás    

    DEVELOR Tanácsadó Zrt. 1074 Budapest, Rákóczi út 70-72. Cégjegyzékszám: 01-10-045069

    Mutasd az összes elérhetőséget!
    Lépj kapcsolatba velünk!    
    • Attitűdformálás
    • Vezetés és Menedzsment
    • Ügyfélszolgálat, Értékesítés és Tárgyalástechnika
    • Személyes hatékonyság és Kommunikáció
    • Csapatépítés és Együttműködés
    • Felmérés és Diagnosztika
    • HR tanácsadás és coaching
    • Szolgáltatások

    Szolgáltatásaink és megoldásaink között található

    • Megoldásaink közötti kereséshez gépelj be minimum 3 karaktert.
    Keress szolgáltatásaink között!

    Forrásaink közt található

    • Cikkeink közötti kereséshez gépelj be minimum 3 karaktert.
    Fedezd fel tartalmainkat!

    Rengeteg tévhit kering a világhálón a mesterséges intelligencia kapcsán. Pedig az AI használata nem ördögtől való, csupán meg kell tanulnunk együtt élni vele és úgy használni, hogy segítse a mindennapjainkat. De vajon mik a leggyakoribb tévhitek a mesterséges intelligenciával kapcsolatban, és miért is tévhitek ezek? Vegyük sorra!

    Miért elengedhetetlen az AI használata egy szervezet életében?

    Az AI térhódítása az üzleti világban is érezteti hatását, hisz a legtöbb cég elkezdte integrálni a saját folyamatrendszerébe. Az AI olyan innovatív megoldásokat hoz, amelyekkel sokkal hatékonyabbá tehetjük vállalkozásunk működését és a benne dolgozók munkáját is. A technológia folyamatosan és rohamtempóban fejlődik, így annak, aki nem akar lemaradni, muszáj alkalmazkodnia!

    Ehhez azonban kellenek azok a szakemberek, akik képesek ezt a szemléletet beépíteni a szervezetek életébe és értik az AI működését. Sokan persze továbbra is félnek attól, hogy a mesterséges intelligencia majd elveszi a munkájukat, ezért még fontosabb, hogy képzett szakemberek segítsék ezeket a falakat lebontani. Az AI nem az ellenségünk, sokkal inkább egy jótékony háttérmunkás, ami optimalizálja és felgyorsítja azokat a folyamatokat, amelyek korábban jellegükből fakadóan inkább akadályozták az innovációt.

    Ehhez kapcsolódóan az Európai Unió is olyan intézkedési javaslatokat hozott, amelyekkel biztonságosan lehet az intelligens technológiákat bevezetni a mindennapi életbe.

    ai használata a szervezetek életében

     

    Tények és tévhitek

    Sajnos számos valótlan vagy épp nem bizonyított információt olvashatunk a mesterséges intelligenciáról, amelyek megnehezíthetik a kapcsolódást a technológiával.

    Az AI miatt elveszítem a munkám

    A tévesinformációk tengerében ez a leggyakrabban elhangzó mondat. Az emberek félnek, hogy nem lesz munkájuk, ezért görcsösen ellenállnak a mesterséges intelligenciának.

    Pedig nem arról van szó, hogy az AI az emberi munkaerőt minden területen ki fogja váltani. Inkább úgy érdemes erre gondolni, hogy ahelyett a munka helyett, amit ez a technológia végez el helyettünk, mi sokkal kreatívabb munkafolyamatba fogunk tudni belevágni.

    Azon viszont érdemes gondolkodni, hogy mi magunk lépést tartsunk a fejlődéssel, ugyanis az AI a munkaerőpiacra is hatást gyakorol: aki megszerezte a szükséges készségeket a szoftver használatához, sokkal nagyobb előnyt fog élvezni a munkakeresés során. Az AI tehát szakmai előrelépési lehetőségeket tud kínálni!

    Az AI miatt csökken majd a tanulási kedv és a „természetes” intelligencia

    Gyakori meglátás, hogy az AI butítani fogja az embereket, és helyettünk birtokolja majd a tudást, hiszen innentől nem kell erőfeszítéseket tenni például egy egyetemi diplomáért. Ez a gondolat azonban teljesen félrevezető. Az AI új lehetőségeket ad, sőt fejleszti a kreativitást, emellett pedig újabb megoldások felfedezésére ösztönöz. A mesterséges intelligencia a fejlődést szolgálja, és a legfőbb cél, hogy könnyítse az emberek, cégek életét. Az emberi tudást már eddig is kiegészítették különböző technológiák – lásd számítógép, okostelefon -, az AI pedig  ezekhez hasonlóan teljesen új alternatívákat nyit meg a fejlődésben.

    ai használata a munkaerőpiacon

     

    Az AI rendkívül veszélyes

    A sci-fi filmek rajongói már vizionálják az AI emberiség feletti uralmát, de ettől azért nem kell tartani. Természetesen a használatára figyelni kell, hiszen ez is kerülhet rossz kezekbe, és előfordulhat, hogy etikátlanul alkalmazzák. De kellő tudatosság és tudás birtokában a mesterséges intelligencia megbízható társunkká válhat a hétköznapokban. Ehhez fontos, hogy a még szabályozatlan kérdésekre – GDPR, felhasználási jogok – minél előbb választ kapjunk – de az EU már dolgozik is a szabályozáson.

    Ha te is szeretnéd elsajátítani az AI bevezetéséhez szükséges tudnivalókat, ismerd meg az AI Mindset programunkat és támogasd az AI  bevezetésével foglalkozó kollégáidat Változásmenedzsment tréningünkkel! Emellett számos egyéb, a változások elfogadásával foglalkozó képzésünk közül is választhatsz, mint például a VUCA Mindset vagy Growth Mindset workshopok.

    Kezeld jól a hibrid kihívásokat!

    Töltsd le a legújabb e-könyvünket, amely már kipróbált tippekkel rendelkezik a hibrid csapatban való működésről!

      Kapcsolódó cikkek